"Hol hit, ott szeretet,
hol szeretet, ott béke
hol béke, ott áldás,
Hol áldás, ott Isten
Hol Isten, ott szükség nincsen"

Ivaskovics József 1994-ben hosszú vívódás után vállalt munkát az Ungvári Közművelődési Tanoda Magyar Tagozatán, ahol a négy év tanulmányi idő alatt zenetanárok, könyvtárosok, népművelők, karvezetők, néptáncosok, esztrádzenészek (könnyűzene), népzenészek képzése folyik.
1995-ben Lőrincz Erika, Togyeriska Hajnalka valamint Nagy Sarolta diákokkal megalapítja az Ivaskovics József és a Trió-t, később Dinnyés József javaslatára Credo együttes néven váltak ismertté.
Többnyire Magyarországon lépnek fel, elvétve Kárpátalján, Erdélyben, Felvidéken…
Jótékonysági koncertek: 1996. novemberében a Petőfi Csarnokban, és 1997 nyarán aTV2 által rendezet Magyar Kultúra Alapítvány Székházában. 1998-ban a Budapest Sportcsarnokban az árvízkárosultakért rendezett jótékonysági koncerten.
1997 tavaszán első helyezettjei lettek a Pécsi Verséneklők IV. Országos Fesztiváljának. Az Ivaskovics József által megzenésített versekből álló műsort bemutatták a Székesfehérvári Dalostalálkozón.
Felléptek: Nagykanizsán, Tiszaújvárosban, Szombathelyen, a Gyulai Várszínházban, a Kaláka Folkfesztiválon, a sárvári Nádasdy Várkastélyban, Bécsben, Lendván, Zentán, Körmenden, Szentgotthárdon, Sárváron, Sárospatakon, Kazincbarcikán, Técsőn, Aknaszlatinán, Rahón és Beregszászon is… stb.
Magyar Örökség Díj laudáció
A Magyarországért Alapítvány kurátorai úgy határoztak, jeles bizottságot kérnek fel arra a célra, hogy együtt munkálkodva a „Magyar Szellem Láthatatlan Múzeumát” létrehozzák. A Magyar Örökség és Európa Egyesület által ezen szándék szellemében megerősített bizottság 2015. december 19-én a Magyar Tudományos Akadémia Dísztermében kinyilvánítja, hogy az arra méltó kárpátaljai Credo együttes nemzet szolgálata magyar örökség , amiről ezen oklevél bizonyságot tesz. A kárpátaljai Credo Együttes nevét az Aranykönyv őrzi.”
Böszörményi Gergely, Magyar Örökség-díjas kiadó, producer laudációja
„A Credo együttes és a működése hátterét biztosító Credo Alapítvány minden tekintetben összefügg Ivaskovics József nevével, aki a zenekar vezetője, zeneszerzője és az alapítvány elnöke. Élete a gyermekek zenei nevelése, művészeti műhelyek alapítása és a bibliai tanítás szolgálatában áll, hiszen erre hívta el az Úr Isten. Sorstársi barátságot érezve tudatosodott bennem, hogy ő is egy személyben igazgató, előadóművész, rakodó munkás, stúdióvezető, közösségszervező és mindenes. Apám szerint én is voltam csepűrágó, bukfencmester és csapos. Egyet biztosan állíthatunk az ő esetében is: ezt abbahagyni vagy kinőni nem lehet. Ugyanis eleinte a lázadó hős nem akarja abbahagyni – úgy 30-40 évig – aztán meg a körülötte lévők nem hagyják!
A CREDO hitvallás.
„…előrelátó vagy de mégis
nézz uram a hátad mögé is
ott is lakoznak
s örülnének a mosolyodnak.”
A kárpátaljai Ivaskovics József hitvallása szerint él és alkot, szervez és ellenáll, gitározik és énekel, tanít és tanul. Hitvallása az Istenbe vetett hitén és az evangélium terjesztésén kívül a kárpátaljai magyar közösségek megtartásának és megerősítésének hite, az egészséges vagy éppen hátrányos helyzetű és sérült gyermekek zenei képzésének hite, a kóruséneklés lélektől-lélekig ható erejének hite, az egymás mellett élő nemzetiségek békéjének hite, olyan eldugott falvak kulturális „felvirágoztatásának” hite, amilyenről Kányádi Sándor – Isten háta mögött című versében olvashatunk:
Kedves barátaim! Kárpátalján magyarnak lenni nagyon mást jelent, mint itthon, ahol természetes, hogy többségében magyarul beszélünk, örvendünk vagy bánkódunk, és sírunk vagy vigadunk. Kárpátalja még ma is elzárt szigete a Magyar Világnak.
A 20 éves Credo együttes hittel és hitelesen énekel, hiszen az imádság a legszebb emberi szó, és az ének a legszebb emberi hang, és ők odaát a mindennapjaikban élik meg az elszakított magyarság súlyos világát. Tárczy Andor szép idevágó sorai szerint:
„Itt más az illata megannyi virágnak,
Más az íze csóknak, harapásnak,
Más itt a színe zászlónak, halálnak…”
Ivaskovics József 1950-ben született Ungváron, tanárszülők gyermekeként, s az általános iskola első öt évét öt különböző orosz intézményben járta ki. A hatodik osztálytól került vissza Ungvárra egy ukrán roma iskolába. Első dalai gyermekvers megzenésítések voltak. Óriási élménye volt, hogy az író-olvasó találkozókon a versek MAGYARUL hangzottak el. Ne felejtsük el, hogy még a szovjet birodalom szétesése előtt járunk, amikor szigorú cenzúra is nehezítette a kulturális mozgásteret. A költészethez és zenéhez mindig vonzódó fiatalember zenei főiskolán szerzett tanári és karvezetői diplomát.
Munkába áll az Ungvári Színháznál, de mindvégig a verséneklésre koncentrál, s létrehozza az IMPULZUS Zenei Kisszövetkezetet, ahol a hazai kisszövetkezetekkel ellentétben nem ajtót, ablakot vagy állólámpát gyártanak, hanem zenével foglalkoznak.
1990-ben meghívják zenetanárnak az Ungvári Magyar Iskolába, ám félreértve feladatát sikeres diákkórust alapít. Eltanácsolják az iskolából, de a gyerekek kérésére folytatják a kórust a református parókián, s létrejön a Credo Dalszínház. A református pap a befogadásért cserébe azt kéri, hogy szervezzen templomi kórust. – A kihirdetett napon nem ment el senki.
Nem baj, mondta a tiszteletes. Itt van ön, meg én, és itt van a Jóisten. Kezdjük a próbát. Azóta a kórus már a MÜPA-ban is énekelt a Református énekek hangversenyen.
Közben létrehozzák az I. Nemzetközi Gyermekfesztivált, s megszületik a Bóbita, Kárpátalja első gyermeklapja.
Hamarosan az Ungvári Közművelődési Tanodában (Főiskolán) találja magát, megerősítendő a magyar tagozatot. A tehetséges falusi gyerekek óriási erővel hatnak rá. Itt sem pont azt csinálta, amit elvártak tőle, de itt toleránsabbak voltak, s titokban működhetett a kamarakórus, majd beindították a Kárpátaljai Magyar Dalversenyt.
Közben három leány-diákjával megkezdték a verséneklést. Megszületett az Ivaskovics József és a Trió, amely név Dinnyés Jóskának (akivel 1988-ban kötöttek barátságot) nem tetszett. Hogy mutassalak be? Ivaskovics és a barátnői, vagy hogy? – mondta Dinnyés kissé irigykedve. – Mi van a Credoval? Használd azt a nevet, az nagyon jó. Így 1995-ben megalakult a CREDO együttes. Jellegzetes egyedi hangzásuk az egy szál gitárral kísért többszólamú éneklés! Az évek során számos lemezt készített az együttes önköltségen, szerzői kiadásban.
1998-ban fiatal diplomás zenetanárokkal létrehozták a CREDO Alapítványt, hogy eldugott kárpátaljai falvakban zeneiskolákat alapítsanak. Így ma 4 zenei műhely működik. Minden támogatás nélkül 2008-ban elindították a Credo Fesztivált, amit 2009-ben Népzenei és Néptánc Táborral bővítettek ki.
A CREDO tagjai: Ivaskovics József, Varga Katalin, Nagy-Fekete Zsuzsanna, Soós Lívia
Isten áldja meg a CREDO együttes áldozatos munkáját, az Úr Istentől elhívott szolgálatát, amit tagjai a magyarság egy nemzetben élő egységének megőrzése érdekében végezni.
- augusztus 21.-én a CREDO EGYÜTTES koncertjét élvezhették a XVI. kerületiek Rákosszentmihályon a Szent Mihály Templomban. Az esemény rendezője a Kovász Egyesület volt. Itt a 16TV akkori közvetítésében láthatják az eseményt. (a 16TV a DIGI kábelhálózatán látható, vagy aki nem „Digis”, az nézheti interneten is a weboldalunkon ONLINE. www.16tv.hu )